Αττικός – Ελευθερούπολη 2-1

Δύο λεπτά πριν το τέλος πήρε την νίκη ο Αττικός κόντρα στην Ελευθερούπολη με 2-1. Η ομάδα της Νέας Ιωνίας φωνάζει για την διαιτησία του Σκούρα την οποία χαρακτήρισαν τραγική!

Στο 50’ ο Τζαμαλής άνοιξε το σκορ για τον Αττικό (1-0), με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν τρία λεπτά αργότερα με πέναλτι του Παπακουνάδης, στο 88’ ο Συριόπουλος Ε. έδωσε την νίκη στην ομάδα του

Χαμ. Πέν.: 10′ Αγαλιανός (το απέκρουσε ο Λεζγίδης)

Αποβολές: 48′ Φατούρος (απευθείας κόκκινη για μονομαχία στον αέρα)

Διαιτητές: Σκούρας, Μπατζιόπουλος-Κορωνιός

ΑΤΤΙΚΟΣ: Λογοθέτης, Γραμματικόπουλος, Τζέλιας, Συριόπουλος Ε., Παπαβασιλείου, Μπίντζος, Συμεωνίδης, Συριόπουλος Δ. (30′ Τζαμαλής), Καπαρδέλης, Αγαλιανός (80′ Χαρατσάρης), Σταμούλης (46′ Ασλανίδης)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Λεζγίδης, Καρδαμπίκης, Καρυπίδης (85′ λ. τρ. Σαρέλλης), Κοντής, Παπακουνάδης, Φατούρος, Μακρής, Βλάχος, Τζορτανίδης (50′ Τζήμας), Γουδέλης (70′ Ανδρέου), Μαρσέλος.