Uncategorized

Γιούχτας-Ιωνικός 2-0

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής ο Γιούχτας που επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού στις Αρχάνες κάνοντας το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Το συγκρότημα του Μηνά Πίτσου έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οπόιο ουσιαστικά καθάρισε και το ματς καθώς στο 13΄άνοιξε το σκορ με πλασέ του Σταθόγλου από το ύψος της μικρής περιοχής, και διπλασίασε τα τέρματα του στο 33΄με κοντινό πλασέ του Κουσίδη μετά από εξαιρετικη πάσα του Ηλιόπουλου.

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης(85′ Ρουμπάκης), Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος, Μαυρομάτης ( 90′ Μανουσάκης), Τριανταφύλλου, Κουσίδης( 58′ Ανωγειανάκης), Ηλιόπουλος( 73′ Κορτσινίδης).

Ιωνικός: Κουρεπίνης, Πλάκας, Δημολιός(45′ Ντάλας), Μαντόρος, Παντελίδης, Καλλέργης, Δημακάκος, Θέος, Γκοτσούλιας (75′ Καρέλης), Κουιρουκίδης, Σαμιός( 85′ Τουρέκης).

LIVE H EΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:

10′ Καμία φάση για καμία από τις δύο ομάδες, με τον Γιούχτα να πατάει καλύτερα στα πρώτα λεπτά.

13′ ΓΚΟΛ για τον Γούχτα, έπειτα από φάουλ Κουσίδη, η μπάλα έφτασε στον Σταθόγλου και εκείνος με την σειρά του  από το ύψος της μικρής περιοχής πλασάρε κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

19′ Μακρινό σουτ Τζανή, απέκρουσε με δυσκολία ο Κουρεπίνης.

30′ Στις Αρχάνες μετα το γκολ καμία φάση για τις δύο ομάδες.

31′ Φάουλ του Θεού, δύσκολη απόκρουση του Κόλια.
33′ ΓΚΟΛ για τον Γιούχτα!  Εξαιρετική πάσα του Ηλιόπουλου στο Κουσίδη που με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0!
42′ Σουτ Πλάκα, εξαιρετική απέκρουση Κόλια.
52′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Γιούχτα με πλασε του Ηλιόπουλου που απέκρουσε ο Κουρεπίνης.
58′ Φάουλ του Πλάκα η μπάλα άουτ.

62′ Πλασέ του Τσάτσου ελάχιστα εξω.
65 Σουτ του Κουιρικίδη , απέκρουσε θεαματικά ο Κόλιας.

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΈΤΡΗΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ ΝΑ ΚΕΡΔΊΖΕΙ ΜΕ 2-0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ