6ος Όμιλος

Γκέσιος: “Θετικό το ξεκίνημα μας”

Μετά το τέλος του ισόπαλου αγώνα κόντρα στον Αήττητο Σπάτων, ο φορ του Εθνικού Γιάννης Γκέσιος δήλωσε τα εξής:

” Επρόκειτο για μια νέα αρχή, τα play-off, οπού γνωρίζαμε πως θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι κόντρα σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι ο Αήττητος. Μπήκαμε λίγο μουδιασμένα στα πρώτα 10 λεπτά αλλά από εκει και μετά ισορροπήσαμε τον αγώνα και στη συνέχεια καταφέραμε και προηγηθήκαμε. Δυστυχώς, οι αντίπαλοι λίγο αργότερα κατάφεραν να μας ισοφαρίσουν. Από εκεί και πέρα στο Β’ ημίχρονο είμασταν εμείς που είχαμε 1-2 καλές ευκαιρίες ώστε να πάρουμε το παιχνίδι.

Για εμάς είναι μια καλή αρχή κι ένα Χ εκτός έδρας είναι πάντα καλό πόσω μάλλον απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως ο Αήττητος Σπάτων. Πλέον κάθε παιχνίδι είναι τελικός, αφού απομένουν 5 παιχνίδια, εμείς θα ξεκουραστούμε λίγο και θα πάμε στο επόμενο ματς να πάρουμε τη νίκη. Αυτά τα παιχνίδια, των play-off, κρίνονται στο πως θα είναι η κάθε ομάδα εκείνο το διάστημα. Γι’ αυτό, προετοιμαζόμαστε κάθε μέρα κατάλληλα, προκειμένου να παρουσιαστούμε εμείς πιο έτοιμοι από τους άλλους.»