Γκολ και ξύλο στο Μενίδι…

Ο Αχαρναϊκός 1-0 το Κερατσίνι..

Ο Αχαρναϊκος ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με το Κερατσίνι καθώς επικράτησε με 1-0 με ένα τέρμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Θλιβερά επεισόδια δημιουργήθηκαν πριν τον αγώνα καθώς το πούλμαν του Κερατσινίου δέχτηκε επίθεση με πέτρες και λοστούς, έσπασε και το τζάμι της πόρτας του οδηγού αλλά τελικά με την εμφάνιση της αστυνομίας τα πνεύματα ηρέμισαν.

Τελικά η αναμέτρηση ξεκίνησε κανονικά, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις, χάρη σε γκολ του Ζούμα.

Από το 65’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βαρουξή με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Ιντζόγλου, Καλαμιώτης, Μανάλης, Μαγγίνας, Μπίρης, Αθανασόπουλος, Κοκόλης, Νταβαρίνος, Φελέκης (80’ Καλέρης), Δημάκης (70’ Ζούμας), Λαναράς

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Παπαδόπουλος, Στρόμπουλος, Μακρής, Παπαδόγκωνας, Βαττής, Καλέργης, Διονυσόπουλος, Ηλιόπουλος (50’ Πουλάκης), Μαριόλης (82’ Σιδηρόπουλος), Κουρκούτης, Κοράκης (50’ Βαρουξής)