Δίκαια ο Αστέρας Βάρης τον ΑΟ Δικαίου

Νίκησε 2-0

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο είχε τον Αστέρα συνέχεια στην επίθεση και τον ΑΟ ΔΙΚΑΙΟΥ να παίζει πολύ καλή άμυνα.

Στο 45 λεπτο ο Αστέρας έχασε μετά από τραυματισμό τον Λαναρά όταν έπεσε σε διεκδίκηση της μπάλας με το σώμα του πάνω στο δοκάρι.

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για εξετάσεις και ελπίζουμε να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας συνέχισε να πιέζει και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Στρατή και κεφαλιά του Πλιτση στο 62 λεπτο.

Εκεί όλα τέλειωσαν για το Δίκαιο γιατί βγήκε μπροστά για να ισοφαρίσει και σε αντεπίθεση ο συνήθης ύποπτος Ζωνας στο 77 λεπτο μετά από εκπληκτική ενέργεια του Καρδαρη βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα και εκανε το 2-0.

Διαιτητές: Λάμπρου, Παντελάκης, Φραντζή.

Αστέρας Βάρης: Μαρινάκης, Κοζής, Συμεωνίδης, Πλίτσης, Σκουρλής, Στρατής, Αλεξίου, Παπαδημητρόπουλος (82′ Καρδαμίτσης), Καρδαρής (86′ Κουσιάκης), Ζώνας, Λαναράς (46 λ.τ Ψυχογιός).

A.O Δικαίου: Σανταμούρης, Μποϊλής Μ., Πανόπουλος, Γκουντελίτσας (80′ Μποϊλής Ζ.), Σωτίρι, Χατζησουλεϊμάν,Χατζηβασίλης (67′ Οικονόμου), Μυλωνάς, Πης (67′ Σκαλέρης), Χιούσι, Σιώμος.