Διακοπή στο Άρης – Αστέρας Τρίπολης – Επίθεση στη βοηθό Κουρομπύλα!

*

Για ακόμη μια φορά σήμερα επιβεβαιώθηκε πως το ελληνικό πρωτάθλημα πάει από το κακό στο χειρότερο!

Του λόγου το αληθές η αναμέτρηση του Άρη με τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς ποτέ δεν τελείωσε, αφού ο διαιτητής κ. Τριτσώνης πήρε την απόφαση να την διακόψει στο 44ο λεπτό της και ενώ οι Αρκάδες νικούσαν με σκορ 1-0, λόγω της επίθεσης στη βοηθό κ. Κουρομπύλια με ένα αντικείμενο και της αδυναμίας της να συνεχίσει…

Όλα ξεκίνησαν στο 44’, όταν ο κ. Τριτσώνης, έδωσε κόρνερ σε μια επίθεση του Άρη, όμως η Κουρομπύλα άουτ. Κάποια αντικείμενα έφυγαν προς το μέρος της και εκείνη κατευθύνθηκε προς τον διαιτητή της αναμέτρησης. Μετά από μια διακοπή δύο λεπτών η βοηθός αποφάσισε να πάει πάλι στην θέση της, όμως δέχτηκε ένα αντικείμενο το οποίο την πέτυχε στα πλευρά. Αμέσως έπεσε στο έδαφος και στην συνέχεια οδηγήθηκε στα αποδυτήρια. Για περίπου μισή ώρα υπήρχαν διαβουλεύσεις για το μέλλον της αναμέτρησης, την στιγμή που ο Αστέρας βρισκόταν μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Ράγιος. Αρχικά ζητήθηκε εκκένωση της Θύρας 2, όμως στην συνέχεια λόγω αδυναμίας της κ. Κουρομπύλια, ο διαιτητής Τριτσώνης διέταξε την οριστική διακοπή της αναμέτρησης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι δύο ομάδες έδειξαν από τα πρώτα λεπτά τη διάθεσή τους να παίξουν ποδόσφαιρο, ωστόσο τα πρώτα λεπτά κύλησαν χωρίς κάποια αξιόλογη φάση. Στο 10′ ο Φρανκού έκανε ωραία προσπάθεια και γύρισμα, αλλά η μπάλα έφτασε στα χέρια του Βελλίδη και αυτός μάζεψε γρήγορα πριν δημιουργηθεί κίνδυνος. Στο 18′ ο Ναβάρο μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά αυτός απομάκρυνε. Στο 33′ ο Νέτο έκανε μία σέντρα, ο Φατί όμως με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ. Όπως και να έχει, οι Αρκάδες τελικά στο 35ο λεπτό και μετά από λάθος του Σανκαρέ, ο Ράγιος πήρε την μπάλα και νίκησε με ψύχραιμο πλασέ τον Βελλίδη κάνοντας το 1-0. Όλα αυτά βέβαια πριν το 44ο λεπτό και τη φάση που έμελλε να αμαυρώσει το παιχνίδι και να φέρει την οριστική διακοπεί.

Για την ιστορία οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ (Μανουέλ Μασάδο): Βελλίδης, Νέτο, Παπαζαχαρίας, Μίσελ, Καστίγιο, Φατί, Καζναφέρης, Σανκαρέ (40′ Καπετάνος), Λαζαρίδης, Τριανταφυλλάκος, Ούμπιντες

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάκης Τσιώλης): Μπαντής, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Πουλίδο, Ουσέρο, Ναβάρο, Ράγιος, Αλβάρεζ, Φορμίκα, Μπρέσκα, Φρανκού

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τριτσώνης (Αθηνών)