Δοκάρια τα Άσπρα Σπίτια, γκολ η Ερμιονίδα

Τέσσερα δοκάρια οι γηπεδούχοι, 0-1 οι φιλοξενούμενοι

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Ένωση Ερμιονίδας μέσα στα Άσπρα Σπίτια με 0-1 ενώ οι γηπεδούχοι είχαν τέσσερα δοκάρια.

Παρά την ήττα η Ένωση Άσπρα Σπίτια Αντίκυρα αγωνίστηκε πολύ καλά και θα μπορούσε να ήταν εκείνη που θα πετύχαινε κάποιο γκολ να δεν την σταματούσαν τα δοκάρια, ειδικά στο β ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι είχαν στο 27΄ δοκάρι με τον Πλακίδα.

Στο 36΄ο Δερμιτζάκης με σουτ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Γκουλή και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και πίεσαν για την ισοφάριση αλλά τα δοκάρια είπαν όχι. Κατά σειρά οι Δημόπουλος (58’), Κοντογούνης (64’) και Τσίγκας (70’), σημάδεψαν τα δοκάρια της εστίας του Γκιόλη και δεν μπόρεσαν να σκοράρουν για τους γηπεδούχους.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Γκουλής γιατί έπιασε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής.

ΕΝΩΣΗ ΑΣΠΡΑ ΣΠΙΤΙΑ: Γκουλής, Κουτσούμπας, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος, Αβράμπος, Παπαδήμος, Τσίγκας (70’ Πολυτάρχου), Γιαχρίτσης (50’ Κοντογούνης), Πλακίδας Μ., Δημόπουλος, Πλακίδας Χρ. (75’ Νικολάου)

ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Γκιόλης, Τζιέρης, Σωπιάδης, Δημητρουλόπουλος, Τσολακούδης, Στάμος, Στάικος (20’ Κέλι), Κοζοκάρου, Μενίκου (86’ Καρδιάς), Δερμιτζάκης, Τζώρτζης