Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Δύσκολο η Αθηναϊδα τον Χαλκηδονικό

Νίκησε 1-0

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα η Αθηναϊδα υπέταξε με 1-0 τον μαχητικό Χαλκηδονικό. Το παιχνίδι ήταν καλό σε γενικές γραμμές και είχε πολλές φάσεις.

Στο 66΄οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Γάκη ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 69΄με γκολ του Κοτσαρίνη το οποίο ακυρώθηκε με υπόδειξη του Μπατζιόπουλου.

Το χρυσό γκολ πέτυχε με δεύτερη προσπάθεια στο 81΄ο Γκούμας.

Ο Χαλκηδονικός στα λίγα λεπτά πίεσε για την ισοφάριση και είχε δοκάρι με λόμπα του Τσιάμη στο 86΄.

Διαιτητές: Νυδριώτης, Χαρίτος-Μπατζιόπουλος

ΑΘΗΝΑΪΔΑ: Κορδεράς Γ., Λένγκος, Βασίλας (75′ Τουμπακάρης), Βέρδος (55′ Γιαννάκης), Χρας, Δουδουμόπουλος, Γάκης, Μπουρτζιόπουλος (39′ λ. τρ. Κιντιλίδης), Πασβούρης, Χρυσικός, Σκούμας

ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ: Κατάι Τ., Τσιάμης Θ., Παππάς (86′ Πυλαρινός), Σούμπασης, Περράκης, Κατάι Φ., Δημητρούλης (46′ Γαγάκας), Τσιάμης Ε., Καρασαρίνης (73′ Γιάτσε), Κοτσαρίνης, Σκούταρης