Ελευθερούπολη-Άτταλος 2-0

Πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο η Ελευθερούπολη επικράτησε με 2-0 του Άτταλου ο οποίος όπως όλα δείχνουν τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην Γ’ ΕΠΣΑ. Στο 18′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ όμως ο Σταμάτης είδε την προσπάθεια του να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του Λεσγίδη. Στο 22′ ωστόσο οι ”κιτρινόμαυροι” άνοιξαν το σκορ χάρις σε γκολ του Παπακανούδη. Στο 34′ η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας έμεινε με εννέα παίκτες στο γήπεδο αφού αρχικά αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Δελής αφού ανέκοψε τον Μαρσέλο που βρέθηκε σε προφανή θέση για το γκολ, ενώ στο ίδιο λεπτό την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε και ο Μητρόπουλος για διαμαρτυρία. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπιζάς στο 65′

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Λεζγίδης, Κοντής, Μπίνης (70′ Καρδαμπίκης), Φατούρος, Παπακουνάδης, Μακρής, Τσορντανίδης (55′ Παγωνίδης), Τζήμας, Μαρσέλος, Μπιζάς, Καρυπίδης

ΑΤΤΑΛΟΣ: Μητρούσης, Βαμβακίδης (46′ Καμπύλης), Χρυσανθακόπουλος, Δέκος, Γκιβίσης, Μητρόπουλος, Σταμάτης, Δελής, Ντάρλας (73′ Ζήκας), Χαλιλάι, Τζέλης (80′ Τζαμάνος).