Επέστρεψε στις νίκες η Ηλιούπολη

Επέστρεψε στις νίκες η Ηλιούπολη η οποία πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο επικράτησε με 2-0 της Αγίας Ελεούσας και διατήρησε την επαφή της με τις πρώτες θέσεις. Ο ‘Ήλιος’ μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά και ευτύχησε να προηγηθεί στο 14′ με τον Ορφανό. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν άψογα το ματς και κατάφεραν να… κλειδώσουν τη νίκη στο 52′ χάρις σε γκολ του Αναστασάκη.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Μιχάλης Δωματιώτης) Καταχανάκης, Ορφανός (77′ Κρικος), Γάγγος, Ξένος, Χουχουλής, Κάππος, Ζουμπουνέλης, Εστυλιανίδης, Αναστασάκης (85′ Μελετιάδης), Δωματιώτης, Γεμιστός (74′ Σταματόπουλος).

ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ (Θανάσης Ψήλιας) Ζούκας, Σαρλάς, Μιχελής Η. (33′ Καλογερής), Κατσάμπας (50′ Σγαντζός), Μιχελής Κ., Τσολάκογλου (72′ Κανταρτζής), Κακκαβάς, Ντατσιωνάκης, Χρυσούλης, Μουστάκης, Ρούσσος.