6ος Όμιλος

Ερμής Ζωνιανών-Τριγλία Ραφήνας 1-1

Σε ένα ματς όπου η ένταση και το πάθος περίσσευαν Ερμής Ζωνιανών και Τριγλία Ραφήνας έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Αξίζει να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το τρίτο παιχνίδι που οι ”κιτρινόμαυροι” έδωσαν στην Κρήτη και παρέμειναν αήττητοι (είχαν προηγηθεί τα ματς με ΠΑΟ Κρουσώνα 3-0, και Ηρόδοτο 1-1). Πάντως, το αξιοπερίεργο του αγώνα έλαβε χώρα στο 36′ όταν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάντζης, ο τερματοφύλακας, Μήτρου απέκρουσε τη μπάλα όμως ο διαιτητής διέταξε επανάληψη καθώς ο βοηθός θεώρησε ότι ο πορτιέρο των γηπεδούχων κινήθηκε αντικανονικά. Η συγκεκριμένη απόφαση προκάλεσε την έντονη αντίδραση των Ρεθυμνιωτών. Μετά από λίγη ώρα όπου τα πνεύματα ηρέμησαν ο Σκαφίδας ανέλαβε την εσχάτη των ποινών γράφοντας το 1-0. Στην επανάληψη, οι ”πράσινοι” πίεσαν προκειμένου να φτάσουν στην ισοφάριση και τα κατάφεραν στα τελευταία λεπτά

Γκολ: 84′ Κλίνης- 36′ πέν. Σκαφίδας

Διαιτητές: Χρυσός, Κομισοπούλου-Μαραγκουδάκης (Χανίων)

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανώλης Σουτζής): Mήτρου, Κοζορώνης, Κανδηλάκης, Σταυρακάκης, Ρουμπάκης (58′ Κοζανίδης), Κάββαλος Θ. (48′ Μπέρκης), Αριστεινίδης, Κοζανίδης (58′ Κλίνης), Πλουσής, Βαρούχας, Γκούγκας

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Φιλιππίοπουλος, Στρόμπουλος (65′ Στάμπελος), Τόσκας, Γαλανόπουλος, Τσιτοφώτος, Σκαφίδας, Ράμο, Γκίκας (75′ Φελέκης), Μαντζής, Μουλλάκης (75′ λ.τρ. Μπαντούνας), Ζέκιο.