Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ζωντάνεψαν μνήμες στον αγώνα παλαιμάχων Πανασπροπυργιακός – Μοσχάτο

Οι Παλαίμαχοι του Πανασπροπυργιακού και του Μοσχάτου ζωντάνεψαν μνήμες από το παρελθόν όταν μεσουρανούσαν στο πρωτάθλημα του Πειραιά. Ύστερα από ένα σκληρό παιχνίδι που θύμιζε ντέρμπι από τα παλιά συναντήθηκαν για την 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα παλαιμάχων στο γήπεδο Ασπροπύργου.

Το τελικό σφύριγμα της ρέφερι Τζίκα και των βοηθών Μπούργια-Καρδούλια βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 1-1.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 32′ με τον Βούζαλη και ισοφάρισε ο Κομιώτης 53′.

***Στο 10′ φάουλ του Κεχαγιά απέκρουσε ο Βούζαλης και το δοκάρι. Εξι λεπτά αργότερα ο Κεχαγιάς έδωσε την ασίστ στον Πέππα το σουτ του τελευταίου σύριζα άουτ. Στην συνέχεια 30′ δυνατό σουτ του Κομιώτη έφυγε άουτ. Την ίδια τύχη είχε στο 63′ ο ίδιος παίκτης που σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα σωτήρια απόκρουση του Νάκου σε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή του Πετρίδη.

Για την ιστορία οι δυο αντίπαλοι αγωνίστηκαν ως εξής:

ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΣ(προπονητής Πάρης Λιάκος): Νάκος, Χριστοφιλόπουλος, Ματζίρης, Κατσέλης, Κομιώτης, Χατζηδημητρίου Α, Σαμπάνης, Κεχαγιάς, Καλπένης, Πέππας, Καψάλας.

Αγωνίστηκαν και οι: Χατζηδημητρίου Κ, Χατζής, Τιπτιρής.

ΜΟΣΧΑΤΟ(προπονητής Δημήτρης Δοντάς): Καραβούλης, Σελίμι, Δραγάτης, Μανώλης, Κυριάκης, Κουμαριάς, Μήτσου, Μπονόβας, Πετρίδης, Βούζαλης, Λαβιδόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Καπετάνης, Χυτήρης, Μπονατάκης, Παπαδόπουλος, Πετίδης, Κεντέρογλου, Καρουσάκης.

Ρεπορτάζ: ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ