6ος Όμιλος

Ηλυσιακός – Θύελλα Ραφήνας 3-2

Σπουδαία νίκη σημείωσε ο Ηλυσιακός ο οποίος κατέβαλε την αντίσταση της Θύελλας Ραφήνας στις καθυστερήσεις επικρατώντας με 3-2. Με αυτή τη νίκη οι ”κιτρινόμαυροι” βελτίωσαν περισσότερο τη θέση τους στην κατάταξη, σε αντίθεση με τους ”πράσινους” οι οποίοι παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα αξιόμαχοι στο ντεμπούτο του Γιώργου Αρχοντάκη στον πάγκο της ομάδας. Πριν καν συμπληρωθεί 1′ αγώνα ο Κάμπας έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Στο 20′ ο Τζώρτζης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο πριν το τέλος χάρις το αυτογκόλ του Στρατάκη. Στο 47′ η ομάδα της Ανατολικής Αττικής με ωραία κομπίνα έφερε το ματς στα ίσια με τον Ραμπαβίλα, παρ’ όλα αυτά ο Ηλυσιακός δεν παρέδωσε τα όπλα. Συγκεκριμένα στο 1′ των καθυστερήσεων ο πολύπειρος Ηλίας Κάμπας χτύπησε ξανά χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου) Νικολάου, Μητσόπουλος (70′ Φλέγγας) , Φίπε, Τσέπε, Καραπιπέρης, Αμανατίδης, Μασούρας (65′ Κωνσταντίνου), Στρατάκης, Τζώρτζης, Κολοβός (80′ Τζαμαλής), Κάμπας
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Κατσιούλης, Μπαξεβάνης (28′ Τσαλδάρης), Οικονόμου, Μαντζώρος, Τασσόπουλος, Ντούνης, Χαρακτίδης, Κατσούγρης, Ραμπαβίλας, Πασάς (85′ Δημοσπύρος), Ντόσκας (46′ Γεραγωτέλλης).