5ος Όμιλος

Ιωνικός-Επισκοπή 2-0

Καθάρισε απ΄οτο α’ μέρος την υπόθεση νίκη ο Ιωνικός που νίκησε με 2-0 την Επισκοπή και έφτασε τους 44 βαθμούς.

Αυτό σημαίνει ότι τα πάντα για την πρωτιά ή την δεύτερη θέση για την ομάδα της Νίκαιας θα κριθούν στο τελευταίο ματς.

Το ματς:

Σ’ ένα παιγνίδι που ξεκίνησε με 10 λεπτά καθυστέρησης λόγω του ότι θα έπρεπε να καθαρίσει ο αγωνιστικός χώρος από τα χαρτάκια που πέταξαν οι φίλοι της ομάδας του Ιωνικού, η ομάδα της Επισκοπής έδειξε να πιέζεται στα πρώτα 25 λεπτά.

ΓΚΟΛ! 1-0: ο Κουϊρουκίδης εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας της Επισκοπής και από το σημείο του πέναλτι με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 28’ Πογοσιάν γύρισε το σώμα του εξαιρετικά και με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 44’ το σουτ από αριστερά του Μακρή, κι ενώ ήταν εξουδετερωμένος ο Χανιωτάκης, έφυγε άουτ!
Στην επανάληψη η ομάδα της Επισκοπής μπήκε πιο δυνατά. Γρήγορα πήρε μέτρα στο γήπεδο αλλά ο χρόνος περνούσε και το γκολ δεν ερχόταν. Ο Ιωνικός περιορίστηκε σε αμυντικό παιγνίδι θωρακίζοντας ωστόσο την άμυνά του.

Στο 83’ ο Πογοσιάν βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Χανιωτάκη όμως ο πορτιέρε της ομάδας απέκρουσε.
Σουτ του Καρέλη από πλάγια θέση το 86’, η μπάλα πέρασε άουτ.

Η διαιτησία: Κατσικογιάννης, Θανασιάς. Λιόντος (Ηπείρου).
ΙΩΝΙΚΟΣ (Αρναούτης): Κουρεπίνης, Μουστάκης, Δημακάκης, Πλάκας, Μωναλάς, Γκοτσούλιας, Μακρίδης (68’ Θέος), Πογοσιάν, Ατματσίδης (77’ Κατσικογιάννης), Καλλέργης (83’ Καρέλης), Κουϊρουκίδης (89’ Σάμιος).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης): Χανιωτάκης, Λαζαρίδης, Ρούσσης, Σέχου, Σαββίδης (73’ Γκιόκας), Χαλκιαδάκης (67’ Ζαχαρός), Βιέντ, Σωπασής (57’ Σερβιλάκης), Κατσικοκέρης, Ρικαρντίνιο (39’ Σουμπασάκης), Νάκας,