5ος Όμιλος

Ιωνικός- Πανελευσινιακός ( 0-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Η ιστοσελίδα www.stoplekto.gr βρίσκεται στο γήπεδο της Νεάπολης για να σας μεταφέρει τα γεγονότα από της συνάντησης Ιωνικός-Πανελευσινιακός

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

Συμπληρώσαμε 10′ στον αγώνα, χωρίς να έχει δημιουργηθεί κάτι το αξιόλογο μπροστά από τις δυο εστίες

Οι δυο ομάδες εμφανίζονται επιφυλακτικές στο παιχνίδι τους με τις δυο άμυνες μέχρι στιγμής να αντεπ

12′ Ο Ρούσεφ επιχείρησε το σουτ η μπάλα πέρασε άουτ

εξέρχονται

25′ Φάουλ Χρυσάφη ο Τσαλκιτσίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει τη μπάλα

28′ Ο Ρούσεφ εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά ο Ραχίμ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα όμως το τέρμα ακυρώθηκε κατόπιν υπόδειξης του α’ βοηθού για οφσαιντ

30′ Φάουλ Χρυσάφη ο Παπασπύρος πήρε την κεφαλιά όμως ο Τσαλκιτσίδης απέκρουσε σταθερά

31′ Φάουλ Ρούσεφ από δεξιά ο Αδαμόπουλος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

33′ Ωραία ξεδιπλώνεται ο Ιωνικός όμως το σουτ του Μπερνιδάκη καταλήγει στα πόδια του Κουμπαρ

ούλη

45′ Ο Παπασπύρος επιχείρησε το σουτ από μακριά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

53′ Σέντρα σουτ του Μπερνιδάκη η μπαλα περνάει άουτ

55′ Σέντρα Ατματσίδη κεφαλιά Σκαφτούρου η μπάλα άουτ

63′ Λάθος του Νικολακόπουλο, ο Κουσκουνάς έγινε κάτοχος της μπάλας ομως η λόμπα που επιχείρησε βρήκε σε ετοιμότητα τον Αδαμόπουλο που έδιωξε σε κόρνερ

77′ Ο Χρυσάφης επιχειρεί το σουτ αναγκάζοντας τον Τσαλκιτσίδη να πραγματοποιήσει εκπληκτική

επέμβαση στο δεξί Γ

83′ Ο Μπερνιδάκης χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ καθώς το σουτ που επιχείρησε αφύλακτος πέρασε άουτ

Τέλος αγώνα. Οι δυο ομάδες μετά το 0-0 οδηγούνται στην παράταση

97′ Σουτ του Ριζογιάννη η μπαλα άουτ

100′ ΓΚΟΛ Ο Πανελευσινιακός. Μετά από σέντρα του Κωνσταντινίδη ο Μαρής έγινε κάτοχος της μπάλα και με σουτ νίκησε τον Αδαμόπουλο γράφοντας το 1-0

112′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό να φέρει το ματς στα ίσια, καθώς ο Σκαφτούρος δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσαλκιτσίδη από τη μικρή περιοχή στέλνοντας τη μπάλα ψηλά άουτ

113′ Σουτ του Πολυχρόνη η μπάλα άουτ

Διακοπή στο ματς λόγω επεισοδίων. Στο 116′ οπαδοί του Ιωνικού εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο και ένας εξ αυτών κινήθηκε προς την πλευρά που βρισκόταν οι φίλοι των φιλοξενούμενων πετώντας τους μια φωτοβολίδα. Στη συνέχεια οι αστυνομικές δυνάμεις έκαναν την εμφάνιση τους στο γήπεδο και μετά από λίγα τα πράγματα ηρέμησαν.

115′ Συνέχεια στο ματς