5ος Όμιλος

Κισσαμικός – Ατρόμητος Πειραιά 1-0 – “Λυτρωτής” ο Καρβουνιάρης

Με νίκη έκλεισε το 2013 ο Κισσαμικός, που κέρδισε δύσκολα με 1-0 τον Ατρόμητο Πειραιά, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Σε ένα νευρικό παιχνίδι που έγινε στο Μάλεμε ο Καρβουνιάρης “λύτρωσε” την Κρητική ομάδα  σκοράροντας το “χρυσό” γκολ στο 86′.
Φάσεις-γκολ
10′ Σουτ του Χατζηλιόντα άουτ.
16′ Σέντρα του Χατζηλιόντα κεφαλιά του Χολέβα άουτ.
38′ Από σέντρα του Χατζηλιόντα η κεφαλιά του Κουμπρόγλου περνάει αρκετά έξω από την εστία του Λιώνη.
63′ Σουτ του Δρακάκη άουτ.
64′ Νέα προσπάθεια του Δρακάκη που δεν βρίσκει στόχο.
65′ Ο Λιώνης αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του Ενγκουέμ.
66′ Σουτ του Λοϊζίδη άουτ.
72′ Φάουλ του Χατζηλιόντα άουτ.
86′ ΓΚΟΛ: Ο Χατζηλιόντας εκτελεί το φάουλ, ο Δρακάκης του γυρίζει τη μπάλα για να κάνει ωραία προσποίηση και σέντρα για τον Καρβουνιάρη, που με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.  Ακολούθησε ένταση μπροστά από τον πάγκο των φιλοξενούμενων με τον ρέφερι να αποβάλλει τον Στρατή επειδή έφτυσε όπως αναφέρει στο φύλλο αγώνα παίκτη της ομάδας μας, ενώ έδειξε κόκκινη κάρτα και στον Παπαδόπουλο, που είχε αντικατασταθεί νωρίτερα, επειδή με βάση όσα αναφέρονται στο φ.α. χτύπησε τον εκπρόσωπο της ομάδας μας Γιώργο Καρμπαδάκη.
90+2′ Σέντρα του Τσικουδάκη ο Μαντζιούνης δεν βρίσκει τη μπάλα και δεν μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα.

Διαιτητής: Μπινιχάκης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Φινοκαλιώτης-Πάγκαλος (Λασιθίου)
Κίτρινες: Λιώνης (45+1′), Στρατής (στο ημίχρονο), Παπαδόπουλος (47′), Μυλωνάς (80′), Παντελίδης (87′), Μαντζιούνης (90+3′), Εσόνο (90+3′)