Κολωνός – Αναγέννηση Πετρ. 3-2

Επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ ο Κολωνός μετά την νίκη του επί της Αναγέννησης Πετρούπολης και την ήττα του Παλαιού Φαλήρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7’ με τον Τσαγαλά και στο 32’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πραγματοποίησε το 2-0. Πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Κολωνού σημείωσε και τρίτο τέρμα με σουτ του Μηλιώνη (3-0). Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 70’ με τον Βάιο και δέκα λεπτά πριν το τέλος με ανάποδο ψαλίδι του Ντανά Ζ. έβαλαν φωτιά στο ματς πραγματοποιώντας το 3-2, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι νικητές είχαν και τρία δοκάρια με τους Μακρόπουλο στο 10’, Τσαγαλά στο 55’ και Ζέλο στο 67’.

Διαιτητές: Κατοίκος, Λεοντακιανάκος, Γιαννόπουλος

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ντάνο, Βογιατζής, Μάντζαρης, Ράσα, Ντουλές, Μηλιώνης, Ευταξάς, Κοζαδίνος (60’ Τσικόγιας), Τσαγαλάς (85’ Κριεμπάρδι), Ζέλο (70’ Βάσος), Μακρόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Καζάκος, Κράιας, Ρίλντο (46’ Λιβάνιος), Βάιος, Παππάς, Μαυροειδής, Γεωργίου, Παπαδόπουλος Λ. (46’ Σκίτζης), Ντανάς Ζ., Διαμαντής, Ντανάς Α. (60’ Παπαδόπουλος Γ.)