Κορωπί – Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας 2-1

Ζωντανό στην διεκδίκηση του τίτλου έμεινε το Κορωπί το οποίο παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, εν τέλει πήρε τη νίκη κόντρα στον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας με 2-1. Με αυτό το τρίποντο οι ”κυανόλευκοι” παραμένουν δυο βαθμούς μακριά από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που μπήκαν δυνατά στα ματς και απέκτησαν τα ηνία του. Στις αρχές της επανάληψης ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια. Όσο περνούσαν τα λεπτά το Κορωπί αύξανε την πίεση του και κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρις σε γκολ του Καραϊνδρου.

Γκολ: 57′ πεν. Μινάί, 70′ Καραϊνδρος-25′ Κατσούλας

Δοκάρια: 78′ Αλεξίου

Αποβολές: 65΄Κατσούλας

Διαιτητής: Ελ. Αντωνίου

ΚΟΡΩΠΙ: Μιχάλης, Φύτρος, Ματσάγγος, Πριονίδης, Μουρούτης, Θανόπουλος, Αλεξίου, Κάρο (35′ λ.τρ. Σπηλιόπουλος, 80′ Λούιτζι), Καραϊνδρος, Μινάϊ (85’Ζορμπάς), Χαρίσης,

ΠΡΩΤΕΑΣ: Παρλακίδης, Κατσούλας, Μακροδημήτρης, Κούλιμπης, Λάζαρης, Μούργος, Τσούνης (70′ Χρήστου), Χίκα (80′ Σιδερής), Μαραγκός, Μαμάκος (85′ Τσαμουράς), Βασιλείου