Κυριακουλέας: Καλύτεροι από τον αντίπαλο

Παρότι η ομάδα του προερχόταν από ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων γνώρισε την ήττα στο Χαϊδάρι από τον ομώνυμο σύλλογο. Παρ’ όλα αυτά, ο Φωστήρας Ηλιούπολης σύμφωνα με τον Παύλο Κυριακουλέα στάθηκε καλύτερα από το σωματείο των δυτικών προαστίων βάσει των όσων τόνισε ο Παύλος Κυριακουλέας, ο οποίος υπογράμμισε: Πιστεύω ότι ήμασταν καλύτεροι στον αγώνα και μας αδικεί το αποτέλεσμα. Ο αντίπαλος είχε λίγο την υπεροχή στο α’ ημίχρονο αλλά χωρίς να μας απειλείσει. Εμείς στο β’ ημίχρονο αλλάξαμε την τακτική μας και μπήκαμε πολύ δυνατά. Χάσαμε ευκαιρίες στο 0-0 και η μπάλα μας τιμώρησε. Χασαμε 6 ευκαιρίες για γκολ και δεχτήκαμε ένα τυχερό. Το δεύτερο το δεχτήκαμε στο 94′ όταν είχαμε βγει όλοι μπροστά για να ισοφαρίσουμε’.