Uncategorized

Κόρινθος – Δάφνη Ερυθρών 2-1

Σε ένα αδιάφορο από βαθμολογικής άποψης παιχνίδι η Κόρινθος νίκησε με 2-1 τη Δάφνη Ερυθρών. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 8′, όμως ο Μακρής σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Σουμουλίδη. Ότι δεν κατάφερε ο Μακρής, πραγματοποίησε στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Ανέστης ο οποίος έδωσε το προβάδισμα στους «πράσινους». Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 56′ με τον Νιάρο να σημειώνει το 1-1, ενώ ο Παπαευθυμίου ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Αξίζει να σημειωθεί πως το συγκρότημα του Γιάννη Καντά ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Δημητριάδη στις καθυστερήσεις με δεύτερη κίτρινη

ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Γιάννης Καντάς): Σουμουλίδης, Μπιτσιάκος (Νιάρος), Δανιήλ (64′ Παπαευθυμίου), Τσούκης, Ζάρκος, Σπυρόπουλος, Σαγανάς, Λουμπαρδέας, Μπαλτζής (55′ Κωνσταντίνου), Δημητριάδης, Λαμπρογεώργος

ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ (Μελέτης Σοφός): Λαϊνιώτης, Δερβίσης, Κώνστας (70′ Τσαλμάς), Μάγκας, Κουτσοδήμος Μ., Γκούρλας, Μακρής (86′ Τσαραμπάσης), Λιώρης, Ανέστης, Κουτσοδήμος, Τσέλιος.