Λέων – Ζωφριά 2-1

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Λέων που νίκησε στο ντέρμπι των ουραγών τη Ζωφριά με 2-1.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο β’ ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι  που μετά από 12 αγώνες δεν έχουν ακόμα γνωρίσει τη νίκη στο πρωτάθλημα προηγήθηκαν στο 59’ με τον Καραγκούνη που είχε μπει στο παιχνίδι , μόλις λίγα λεπτά πριν, αλλά ο Λέων αφού ισοφάρισε αρχικά με τον Μιχαηλίδη στο 67’ πήρε τη νίκη στο 85’ με τον Νησίδη.

Καλός ο διαιτητής Κορδολαίμης που απέβαλε με 2η κίτρινη κάρτα τον Μανωλά στο 85’.

ΛΕΩΝ: Μολνταβάν, Σταυρόπουλος, Μιχαηλίδης Αναγνώστου, Σαββίδης Π., Ιακωβίδης  Σεμερτζίδης ( 46’ Τσάτσας) Βενετικίδης( 46’ Σαββίδης Σ.) Τρέντιακ,. Μπελέσκας, Καμαρίτης Νησίδης

ΖΩΦΡΙΑ: Μαστοράκης, Ρεφενδάριος Χ., Σούλος Κυρίου Δρακόπουλος( 70’ Πράσινος) Κίτσας, Ρεφενδάριος Α., Μουές Πότσι( 76’ Δημητρίου) Ζωγράφος,( 54’ Καραγκούνης) Μανωλάς