Λύγισε στο β’ μέρος ο Άτταλος 3-1 με Ιάλυσο

Την ήττα από τον Ιάλυσο γνώρισε ο Άτταλος Νέας Περάμου στην πρεμιέρα των αγώνων μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική. Η ομάδα του Βαγγέλη Σκλιά πάλεψε στο πρώτο μισό του αγώνα  αλλά λύγισε στο β’ μέρος και ηττήθηκε με 3-1

Στο 12΄ ο Παφιάκης  έκανε την σέτρα και   Χατζηφούντας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0).

Στο 17′ η ομάδα της Νέας Περάμου έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας με υπέροχη ατομική ενέργεια του Μεχμέτογλου σε 1-1

Δέκα λεπτά μετά την έμαρξη της επανάληψης σε  κορνερ του  Παφιάκη  ο Παροτσίδης πήγε να διώξει με κεφαλιά αλλά εστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του 2-1.

Στο 58′ μετά από ασθενή απόκρουση του Παρανίδη ο επερχόμενος Χανζηφούντας διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

**Στο 28 ακυρώθηκε τέρμα του Σπάρταλη  από τον ρέφερι  Σχίζα για φάουλ στον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

Διαιτητές  Σχίζας ,Πατζιόπουλος, Σκούρας (Αθηνών)
ΙΑΛΥΣΟΣ: Κεφάλας, Πανόπουλος, Ρεκλείτης (69΄Κρομμύδας Γ.), Σπάρταλης, Χατζηφούντας (81΄ Κρομμύδας Ν.), Παφιάκης, Καρπαθάκης, Πελέκης Σταυλάς, Σαχίνης (57΄λ.τ Μαριας) , Δράκος.

ΑΤΑΛΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ: Πορανίδης, Τζαφέρης,Τζαφεράκος (69΄Γκουτσούλας), Φυσαρακάκης, Βοιδήλας, Δρούγος, Κουσίδης, Παρασίδης, Μεχμέτογλου, Ζουραβλίοφ, Μπαγδάτογλου (79΄Κόρμαλης).