5ος Όμιλος

Μαματζάκης: Τα δύο επόμενα παιχνίδια είναι τελικοί για μας

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο βοηθός προπονητή του Ρούβα, Σταμάτης Μαματζάκης, αμέσως μετά την ήττα που γνώρισε η Μεσσαρίτικη ομάδα από τον Ατρόμητο Πειραιά Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε ο έμπειρος προπονητής στον Κυριάκο Παντζαρίδη ο οποίος τόνισε:” Το παιχνίδι ήταν δύσκολο για εμάς. Γνωρίζαμε ότι θα αντιμετωπίζαμε ένα δύσκολο αντίπαλο ο οποίος έχει τον ίδιο στόχο με εμάς. Στο α’ ημίχρονο δεν μπήκαμε καλά και δίκαια προηγήθηκε ο Ατρόμητος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής κι εγώ είπαμε κάποια πράγματα στα παιδιά, είπαμε να μπούμε χωρίς άγχος και να κάνουμε το παιχνίδι μας. Ήμασταν καλύτεροι στο β’ ημίχρονο καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Χάσαμε κάποιες ευκαιρίες, είχαμε ένα δοκάρι, δεν μας έδωσε κάποια σφυρίγματα ο διαιτητής και συγκεκριμένα ένα πέναλτι. Εκεί που έπρεπε να μπούμε στο παιχνίδι έγινε το 3-0. Συνεχίζουμε, έρχονται δυο παιχνίδια τώρα με Εθνικό Αστέρα και Μύκονο που είναι τελικοί για εμάς. Θα προσπαθήσουμε να πάρουμε έξι βαθμούς ώστε να βρεθούμε σε θέση ισχύος