Μεγάλη νίκη για τον Άγιο Δημήτριο

Ηχηρό μήνυμα σε εκείνους που τον είχαν ξεγραμμένο, όσον αφορά στην προσπάθεια που καταβάλει για την αποφυγή του υποβιβασμού, έστειλε ο Άγιος Δημήτριος ο οποίος επικράτησε με 1-0 της Ηλιούπολης φτάνοντας στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα μετά από 16 παιχνίδια. Η ‘Μπάρτσα’ έπαιξε έξυπνα και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την μοναδική ευκαιρία που της παρουσιάστηκε στο ματς αποδεικνύοντας ότι θα κάνει τα πάντα για να παραμείνει στην κατηγορία. Αντίθετα οι γηπεδούχοι σε ακόμη ένα ματς ξόδεψαν ένα ημίχρονο ενώ στην επανάληψη στάθηκαν άτυχοι στην τελική προσπάθεια. Το τέρμα που έκρινε τον αγώνα σημείωσε στο 43′ με πέναλτι ο Κοκλίδης

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Κωνσταντάρας, Θάνος (63′ Ζουμπουνέλης) Ζιαμπάρας, Ξένος, Χουχουλής, Κάππος (78′ Γάγγος), Ορφανός (80′ Κρίκος), Εστυλιανίδης, Αναστασάκης, Δωματιώτης, Γεμιστός.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ρουμπής, Φοιρός, Πετράκης, Κυριάκης, Φειδάς, Ντούνι, Αδαμίδης, Αλτάρ (46′ Μανιάτης), Καραγιάννης (68′ Σαμοθράκης), Ψαρράς, Κοκλίδης (82′ Γκίκα).