Μεγάλο διπλό για Πανηλειακό στη Ζάκυνθο!

Στη Ζάκυνθο δοκιμαζόταν ο Πανηλειακός αυτήν την αγωνιστική και έδειξε να δυσκολεύεται απέναντι στην καλή αμυντική λειτουργία της τοπικής ομάδας.

Το ημίχρονο έληξε με λευκή ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες,όμως στο δεύτερο μισό η ομάδα του Πύργου κατάφερε να ανοίξει το σκορ καθώς ο Κυριακίδης με όμορφο σουτ στο 68’ λεπτό έκανε το 0-1 και να δώσει μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Αθ. Γεωργίου, Χαρτσιάς, Πέττας, Σαμαράς, Στρατομήτρος, Κωστάκης, Λιβέρης, Σ. Γεωργίου (60′ Τεπετός), Νέστιορ (72′ Μπάστας), Κόντι, Διαμαντόπουλος.

Πανηλειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρακόπουλος, Ακπαρίδης, Βάτσης, Θωνιάτης, Κολόκας, Κυριακίδης, Μπράβος (78′ Τεπιροκλής), Νικολόπουλος, Σωτηρόπουλος (59′ Μακρίδης), Ταφαρλής, Τομαράς (56′