Ε.Π.Σ.Α

Με ανατροπή ο ΓΣ Αργυρούπολης 2-1 την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων

Σε ένα ματς όπου τα πάντα κρίθηκαν στηναρχή του 2ου ημιχρόνου, ο ΓΣ Αργυρούπολης νίκησε την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων με 2-1 και πήρε την πρόκριση για τους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 48′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πάσχου, αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς μέσα σε 3 λεπτά, αφού αρχικά στο 58′ ο Λεβέντης έκανε το 1-1, στο 58′ ο Γοργάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Διαιτητές: Μαράνος, Κούλης, Κατελανάκης

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ευαγγέλου, Λεβειδιώτης (46′ Λεβέντης), Γοργάκης, Γεωργάκας, Κωστάκης, Τσιλεπής, Ξάνθης (46′ Κοκκινέλης), Ζυγούρης, Κυριακόπουλος (46′ Δρακοντίδης), Πιτσινός (61′ Γκρεβτσίδης), Αγγελόπουλος.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Φανουργιάκης, Βαρβαρίγος, Πανταζής, Κότσαλος, Παππάς, Στεργίου (59′ Σπυρόπουλος), Μαλαμίδης, Ζουμπούλιας (83′ Καρίμπας),Παλαιολόγος, Πάσχος (63′ Λυμπερόπουλος), Μαυρογιάννης.