Με σβηστές μηχανές..ο θρύλος 2-0 τον Πανιώνιο..

Ανετη επικράτηση χωρίς να πιάσει πάρα πολύ καλή απόδοση πέτυχε ο Ολυμπιακός επί του Πανιωνίου στο στάδιο΄Καραισκάκη με σκόρ 2-0.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με κεφαλιά του Μακούν στο 41′ λεπτό μετά απο εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας και να κλειδώσουν τη νίκη με τον Ντιόγο στο 50′ λεπτό και πάλι με κεφαλιά έπειτα απο κοντινή σέντρα και πάλι απο τον Χολέμπας.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις και δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας καθώς ο Ολυμπιακός μετά το 2-0 “έκατσε”αλλά είχε μια πολύ καλή αμυντική λειτουργία και έτσι ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να πάρει κάτι απο το ματς.

Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Αναστόπουλος, Κωσταράς Τέταρτος: Γεώργιος Λιαχούδης

Κίτρινες: 13′ Όμο, 39′ Σκέμπρι, 40′ Αντούνες

Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Μέγιερι, Τοροσίδης, Α. Παπαδόπουλος, Μαρκάνο, Χολέμπας, Ορμπάιθ, Μανιάτης (72′ Φουστέρ), Μακούν, Αμπντούν, Καζίμ-Ρίτσαρντς, Ντιόγκο.

Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Σιδεράκης, Κούρντι, Αντούνες (63′ Ντιμπαλά), Πιέρ, Ρόκας, Ρόβας, Όμο, Κουλουχέρης (46′ Αυλωνίτης), Σάμαρης, Γουνδουλάκης, Σκέμπρι.