Ε.Π.Σ.Α

Με σούπερ Λύγκο ο Ατταλος 3-1 στην παράτση τον Απόλλωνα Χαλανδρίου

Στην παράταση κατάφερε ο Ατταλος να λυγίσει την αντίσταση του Απόλλωνα Χαλανδρίου και επικμρατώντας με 3-1 να πάρει την πρόκριση για τους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Μανώλη Λύγκο που μπήκε αλλαγή και πέτυχε όλα τα γκολ της ομάδας του.

Στο 17′ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Βάσο, αλλά οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι του Κανδεράκη προηγήθηκαν με 0-1. Στο 73′ ο Λύγκος έκανε το 1-1 στέλνοντας το ματς στην παράταση, όπου με δύο γκολ στο 97′ και στο 117′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Διαιτητές: Τσολακίδης Π., Τζέλος, Μπόντζος

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ: Μπακόλας, Κοντής (71′ Μιράκας), Κουλάι, Κουλόλι, Τζιόλας (69′ Πολυχρονάκης), Κέσκος, Μποζινάκης, Σβίγγος, Κώστας (46′ Λύγκος), Βάσος (46′ Λέκκας), Κορλιές (57′ Καλλέργης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Βασσάλος, Μότσιος, Παπαδόπουλος, Ψάλλας, Λέλεκας, Πέτραινας (46′ Αγκόλλη), Καλημέρης, Πανδής (17′ λ.τ. Μπράχο)(43′ λ.τ. Κανδεράκης), Μέισον (46′ Μήτρου), Αλεξανδράκης, Χαραλάμπους (77′ Κουλιός).