5ος Όμιλος

Νέα Ιωνία-Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0

Σημαντική βαθμολογική ανάσα πήρε η Νέα Ιωνία η οποία επιβλήθηκε με 2-0 του Ολυμπιακού Λαυρίου και βελτίωσε τη θέση της στην κατάταξη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στη νίκη. Μόλις στο 15′ ο Όγκμποε άνοιξε το σκορ για το προσφυγικό σωματείο, για να έρθει ο Μάλτσι στο 23′ και να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν στην επανάληψη να ισοροπίσουν όμως δεν τα κατάφεραν και το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ : Παναγιωτόπουλος, Παυλίδης (65 Ερέκι), Ρόππας, Τερλελής, Αχμέτ, Σπαγγής, Καραχάλιος (90′ Πρισιμιτζής), Τύρπος, Νησαριώτης, Μάλτσι, Όγκμποε (73′ Γεωργόπουλος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ Παπαδόπουλος, Βαφειάδης, Πούλος, Τσίκλος, Μπεργιάννης (46′ Γκόντζος), Σαλάκου (36′ Μπαρτσέλο), Τσιώλης, Γιαχάεβ Α., Γιαχάεβ Β., Βελετάκος, Παράσχος (68′ Πάλλης).