Οι αγώνες στην β’ ΕΠΣΔΑ (23/11) – Αναλυτικό ρεπορτάζ

Απόλλων Ποντίων –Μεγαρικός 2-1

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Απόλλων Ποντίων που νίκησε στην επανάληψη , στο ντέρμπι κορυφής τον Μεγαρικό 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37’ με τον Δέσκο που είχε δοκάρι στο23’.

Ο Απόλλων μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη ισοφάρισε στο 54’ με πέναλτι του Καβαζίδη ( ανατροπή Σαββίδη) και πήρε τη μεγάλη νίκη στο 73’ με αυτογκόλ του Πιλίλη.

Οι Μεγαρίτες ζήτησαν πέναλτι από τον διαιτητή Σταμάτη στο 76’ σε χέρι αμυντικού.

ΑΠΟΛΛΩΝ : Ζερζελίδης, Χιονίδης Κ. Μετικίδης, Εραλίδης( 72’ λ.Τρ Τσιλιγγερίδης) , Παπαδόπουλος Η., Παπδόπουλος Χ., Ιωακειμίδης(28’ Αγκάτσε) Γκαβζίδης( 46΄Κυριακίδης) Σακίδης , Καβαζίδης , Σαββίδης.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Στρατούρης, Πιλίλης, Σάλτας, Δημόγλης, Νότα Α,.Κολάτας , Δέσκος, Τσούκαλας,( 79’ Βαγγέλη) Μπέλσης,(84’ Γκασπαριάν) Δάλλας , Λουκάς( 64’ Νότα Ε.)

Αστέρας Άνω Λιοσίων – ΑΟ Ελευσίνας 1-2

Στην επανάληψη ο ΑΟ Ελευσίνας γύρισε το παιχνίδι νικώντας 2-1 τον Αστέρα Άνω Λιοσίων .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35’ με τον Μαρίνη , αλλά οι φιλοξενούμενοι αφού ισοφάρισαν στο 48’ με τον Ιορδάνη Παπαϊωάννου πήραν τη νίκη στο 60’ με τον Μάρκο Παπαϊωάννου .

Να σημειωθεί ότι οι νικητές έπαιζαν από το 57’ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ψαλίδα( 2η κίτρινη) . Με δέκα τελείωσε και ο Αστέρας το παιχνίδι αφού αποβλήθηκε ο Τσατσαρώνηςστο 81’.( 2η κίτρινη)

Ο ΑΟ Ελευσίνας έχει παράπονα από τη διαιτησία του Μπούρδου ενώ ζήτησε πέναλτι στο 5’ σε ανατροπή του Καραγκούνη από τον τερματοφύλακα.

ΑΣΤΕΡΑΣ Α.Λ. : Δαμιανόπουλος, Παπϊωάννου( 65’ Ασβεστόπουλος) Μπουρλής( 64’ Γκανιάς) Αθανασίου, ( 52’ Μεγαγιάννης) Φουσέκης, Δερνίκας, Νταφόπουλος, Ελεύθερος, Μαρίνης, Τσατσαρώνης , Λάσπας .

ΑΟ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Λαουνάρος, Γεωργίου, Αθανασόπουλος, Παπαϊωάννου Ι., Ψαλίδας , Καλαρίτης, Καραγκούνης, Σταμπουλής, Λιγνός, Παπαϊωάννου Μ., Πετρίδης( 84’ Λιακόπουλος)