Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (7/2)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Προφήτης Ηλίας – Θύελλα Κορυδαλλού 1-1

Δυο βαθμούς άφησε στο ΣΕΦ η πρωτοπόρος Θύελλα Κορυδαλλού απέναντι στον αξιόμαχο Προφήτη Ηλία που απέσπασε ισοπαλία με  1-1 .

Το παιχνίδι κρίθηκε στην επανάληψη και μέσα σε λίγα λεπτά . ο Άγγος στο 68’  έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους για να ισοφαρίσει στο 74’ ο Γεωργιόπουλος

Καλός ο διαιτητής Κουβέλης .

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ : Σπαχίου, Περπερίδης, Αλαϊμπέι( 65΄Μανσούρ)Καλλινικίδης, Βισβίκης, Τσάβδαρης , Γεωργακάκος ( 80’ Θωμάκος) Κίσσας, Άγγος, Μασρί, Τσιριγώτης.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡ.:  Σαπάτης, Υφαντίδης( 46’ Γκάνι) Γαλακτερός, Κατσάρας, Γρηγοριάδης, Μπούκης, Γεωργιόπουλος( 76’ Ηλιάδης) Γκουμαλάτσος, Καρασμάνογλου, Καρακασίδης, Μαρλαφέκας .

ΑΣ Ποντίων – Ένωση Ρέντη 1-3

Με αντεπίθεση στην επανάληψη η Ένωση Ρέντη νίκησε στη Δραπετσώνα τον ΑΣ Ποντίων με 3-1 και βρίσκεται πάντα σε επαφή με την κορυφή .

Παρόλο ότι οι Πόντιοι προηγήθηκαν στο 55’ με τον Παπαλεξάνδρου , οι Ρεντιώτες βρήκαν τη δύναμη να κάνουν την ανατροπή . Αφού ισοφάρισαν με τον Καλικαντή στο 62’ πήραν τη νίκη με δυο γκολ του Λένγκα στο 66’ και στο 78’ . Ο τελευταίος στο 81’ εκτέλεσε πέναλτι αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Καλός ο διαιτητής Μιχελής . Στο 84’ απέβαλε τον Παπαλαζάρου με δεύτερη κίτρινη κάρτα .

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Γκίνη, Παπαδόπουλος, Γεργεριτάκης, Πολυχρονάκης, Τζίτζηρας, Τζίντζος( 25 ‘ λ.τρ. Θωμαΐδης) Ντέρτζιο, Κατσαΐτης, ( 68’ Σταματέλος) Αστερίου, Κουρτίδης,( 46’ λ.τρ. Παπαλαζάρου) Παπαλεξάνδρου .

ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ: Πάπαρης, Σκεντέρας, Σαραντάκης, Θεοχαράκης, Ορφανός( 56’ Κωνσταντάτος) Καλικαντής, Μπαλτσάκης( 84’ Τσάκαλης) , Κουτούζος, Βασιλόπουλος, Λένγκα( 88’ Χαλιάσος) , Μυλωνάς .

Ατρόμητος Κερατσινίου – Παννεαπολικός 0-1

Με γκολ του Χανδρινού στο 22’ ο Παννεαπολικός κατέβαλε με 1-0 στην Χαραυγή  τον Ατρόμητο Κερατσινίου υποχρεώνοντας τον στη τρίτη συνεχόμενη ήττα του.

Ο σκόρερ αποβλήθηκε στο 90’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Καλός ο διαιτητής Πετρουμιανός.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ : Βέγκος, Κερασίδης( 79’ Τασσός) Βλαντής, Ρηνιώτης, Δαέλης( 40’ Καλπουζάνης) , Κουλιζάκης , Ακριβός, Χαλκιάς Φραντζέσκος, Θεοδωρίδης Παπαδάκης

( 70’Προκόπας )

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ : Κουλούρης Ιμβριώτης Ναρλιώτης( 70’ Πατρικίδης) , Χότζογλου, Αξιώτου, Πατρίκαλος, Χανδρινός, Ζίου( 58’ Θωμάς) , Σιμιτζής( 83’ Ζημινόπουλος) , Κατσούλης Μπολότης