Οι αγώνες στην Β’ κατηγορία της ΕΠΣΔΑ (11/1)

Ελπίδα Ασπροπύργου- Αστέρας Άνω Λιοσίων 4-0

Επιστροφή στις νίκες για την Ελπίδα Ασπροπύργου που σάρωσε τον Αστέρα Άνω Λιοσίων πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό 4-0 και βρίσκεται πάντα στις προνομιούχες  θέσεις ανόδου.

Ο Σταματάκης άνοιξε το σκορ στο 38’  για να σημειωθούν τρία ακόμα τέρματα στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Από τους Ταχτσίδη 83’, 90’ και Κόστα 86’.

Καλός ο διαιτητής Αλιάγας.

ΕΛΠΙΔΑ: Φερεντίνος, Καραγκούνας( 73’ Γκόγκος) Μυλωνάς( 86’ Τσίχλης) Λαουνάρος, Κόστα, Κουρτίδης, Ταχτσίδης, Μιχαλόπουλος Δ., Σταματάκης, Μιχαήλ, Μιχαλόπουλος Α.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Δαμιανόπουλος, Παπαϊωάννου, Καλαμιώτης, Αθανασίου, Φουσέκης, Αλεπούς( 86’ Γκανιάς) Τσεβάς, Λάσπας( 61’ Τσατσαρώνης) Μαρίνης, Τσέλα, Ελεύθερος( 46’ Κορδούτης)

Αργώ Μεγάρων – Απόλλων Ποντίων 1-2

Στην επανάληψη ο Απόλλων Πόντίων λύγισε την Αργώ Μεγάρων με 2-1 .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Μανθόπουλο , αλλά οι Ασπροπυργιώτες ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη στο β’ μέρος με γκολ των Σακκίδη 67 και Μπαϊράμοβ 86’΄.

Καλή η διαιτησία του Χατζηβασιλειάδη.

ΑΡΓΩ: Σκληρός, Τσιούνης, Μητρόπουλος, Χάντος, Γελαδάς, Μπιλίλης( 81’΄Στρατούρης, Ζουμπουρλής( 69’ Παπαφράγκος) Σταυρόπουλος, Μανθόπουλος, ( 58’ Μωραΐτης) , Σαμπάνης, Γεωργόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ : Ζερζελίδης, Χιονίδης Κ., Μεντικίδησ,Εραλίδης, Ασλανίδης, Κυριαζίδης Γ.( 40’ Σακκίδης, 87’ Κοπαλίδης) , Σιδηρόπουλος( 27’ Σαββίδης) Καβαζίδης, Μπαιράμοβ, Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Η.