Οι αγώνες στην Γ’ ΕΠΣΠ (23/3)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Κύπρος Κορυδαλλού- Πανφαληρικός 3-0

Στην επανάληψη η Κύπρος Κορυδαλλού σάρωσε τον Πανφαληρικό με 3-0 και συνέχισε την ξέφρενη και αήττητη πορεία της για την άνοδο.

Δυο γκολ για τους πρωτοπόρους σημείωσε ο Ταμπάκου ( 54′,90′) και ένα ο Σιμάκου 73′.

Με λάθη η διαιτησία του Περδικούρη.

ΚΥΠΡΟΣ : Καπακτσόγλου, Καΐρης, Καραμάνη, Κόμης, Μπερζάνη, Κλάδης( 81′ Λουκογιαννάκης) , Σιμάκου, Βουλγαρίδης Ταμπάκου, Νάνος( 72′ Πανουτσόπουλος) , Μαντζουράνης( 52′ Κισισβίλι).

ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Χατζησταύρου, Χαϊδάκης( 16′ λ.Τρ Δαμίγος) , Δαγκλής, Σπατιώτης Σ.,Σπατιώτης Γ. Γκίκα Κόκκινος, Κοντραφούρης, Τσαλατσάνης Μήτρο, Κατρακύλας

Ολυμπιακός Περάματος – Αστέρας Κερατσινίου 2-3

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αστέρας Κερατσινίου που νίκησε στο Πέραμα τον Ολυμπιακό με 3-2

Δυο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τους Σιμιτζή 13′, Κεραμά 17’αλλά οι Κερατσινιώτες όχι μόνο « απάντησαν» με τους Μαρκαντώνη 16’και Προκόπα 60′ ( αυτογκόλ μετά από προσπάθεια του Νίκανδρου) αλλά πήραν και τη νίκη στο 63′ με τον Φλωρόπουλο.

Διαιτήτευσε ο Φωτιάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡ.: Λάτσης, Φίνας( 20′ Γκλεζάκος) , Μπιρλούδης, Μαντάς, Προκόπας, Ταγαρούλιας( 81′ Χαρίσης) , Βοσολάποβ, Τσαούσης, Σιμιτζής, Κεραμάς( 61′ Πυλαράς) , Παπανδρέου

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡ.: Λαζαρόπουλος , Aμανατίδης Χριστοδούλου, Κατακαλίδης, Βασιλικός,Μαρκαντώνης, Καϊδατζής( 89′ Στριμπούλης) , Γούτης Φλωρόπουλος( 80’Κόκκινος ) , Νίκανδρος, Τασσός ( 46′ Γιοβανάκης)

Πειραϊκή – Σπίθα 0-3

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Σπίθα που κατέβαλε με 3-0 στην επανάληψη την Πειραϊκή .

Ο Παλατιανός μέσα σε ένα λεπτό σημείωσε δυο γκολ( 53′,54′) για να κλείσει το σκορ ο Κανταρίδης στο 70′ .

Καλός ο διαιτητής Λυτρίβης.

ΠΕΙΡΑΪΚΗ: Γερανάκης Μ., Μίλεσης, Γερανάκης Ι.( 56′ Παντελάτος) Κατσαΐτης, Ευαγγελίδης , Κυδώνης, Σδρένιας( 56′ Μπάκας) Μπάλλιας, Δημητριάδης, Νάνος, Μάσιος( 72′ Δουλής)

ΣΠΙΘΑ: Παπαδόπουλος, Φραγκούλης, Νόκες, Μόλακας, Μπορμπότης Θεοδώρου, Ζώρζος( 38′ Ίντρις) Τσουμενής, Παλατιανός, Κανταρίδης , Καφαταρίδης

Δάφνη Ταμπουρίων – Δίας Κορυδαλλού 2-0

Συνεχίζοντας τις επιτυχημένες εμφανίσεις της με τον Παύλο Καπνίση στον πάγκο η ΔάφνηΤαμπουρίων νίκησε με 2-0 τον Δία Κορυδαλλού.

Το σκορ άνοιξε ο Μπεκάκος στο 45′ με πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους Κορυδαλλιώτες . Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα την αποβολή από τον διαιτητή Τσονάκα , του προπονητή της ομάδας Γιάννη Μανδρέκα ο οποίος αρχικά δεν ήθελε να αποχωρήσει ,με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί για 7 λεπτά.

Στο 65′ ο Τσώτος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

ΔΑΦΝΗ: Σορώτος, Γκάρας, Μουστακίδης( 74′ λ.τρ Σπιθούρης) , Βιτάλης, Κουρτέσης, Βαρβαρίδης, Μπεκάκος, Σαραφόπουλος, ( 78′ Κοντομάρης) Αλιφραγκής, Χαλκιάς, Δεληγιαννίδης ( 57′ Τσώτος).

ΔΙΑΣ: Καραφώτης, Λαλαΐτης( 59’Σαρλάς) , Φραντζέσκος, Καρακώστας , Τζιλάκας, Ιωακειμίδης, Χαρατσάρης, Μανδρέκας, Καίσαφής( 68′ Κίγκιλος), Γκλιάτης, Αποσκίτης( 79′ Παπαδόπουλος)

ΑΣ Κωφών- Άνω Νεάπολη 1-0

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο ΑΣ Κωφών επί της Άνω Νεάπολης με 1-0. Το γκολ πέτυχε στο 21′ ο Λέτσκα

Στο 89′ ο διαιτητής Ντόβας απέβαλε τον παράγοντα των γηπεδούχων Λ. Ψυχογιό για εξύβριση.

ΑΣ ΚΩΦΩΝ:Κούβαρης, Γαλάνης, Δοκιανάκης, Τσάτσης, Συριτούδης, Πρέθι, Λέτσκα, Καπετανάκης(80′ Δημητρίου) Βαγγέλης Γιασιάς, Κουτσουράκης

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Κώστα, Μανιτάκης, Σαμαράς(52′ Μαυράκης), Μούγιος, Σχίζας, Δημητροκάλης(72′ Βατούγιος), Κριμήλης, Γρηγοριάδης, Μηνάγιας, Χατζηγεωργίου, Δαρείου.

Λέοντες Καμινίων- Ένωση Καμινίων 2-3

Η Ένωση Καμινίων ήταν νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι επί των Λεόντων με 3-2.

Για τους νικητές σκόραραν οι Μπροτζάκης 1′, Κολυτάς 69′ και Λεβάντης 77′. Για τους Λέοντες που έχασαν πέναλτι με τον Κουτσούμπα(28′ δοκάρι) , και τα δυο γκολ σημείωσε ο Αυγουλέας(73′,82′).

Άριστος ο διαιτητής Κουρομιχελάκης.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Κρικέλας, Ντιγκάκης, Σαμαράς, Σφήνας, Ιωαννίδης, Μήλα(46′ Πετρίδης), Κρητικός, Κουτσούμπας, Συρίγος(78′ Πότσι), Αυγουλέας, Καλικαντής(65′ Καστανός).

ΕΝΩΣΗ: Κανδύλας, Γαλάνης, Σωτήρης, Ζώτος, Παναγιώτου, Λεβάντης, Γερόντης, Ματαμίρ, Μπροτζάκης, Κολυτάς, Νόσσης(52′ Πρασσάς).