Ο Αρης Καλαμακίου 2-0 την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων από τον Άρη Καλαμακίου, για την έβδομη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ. Έτσι, η Ελπίδα έμεινε στους δύο βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν τους δέκα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι, χάνοντας την πρώτη μεγάλη τους ευκαιρία στο 18′, όταν ο Μιχαλακόπουλος δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Νικολίτσα που έδιωξε δύσκολα. Στο 35′ ο Άρης άνοιξε το σκορ, όταν έπειτα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Ελπίδας, ο Μιχαλακόπουλος με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, κλείνοντας έτσι το πρώτο ημίχρονο…

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε τις μεγάλες φάσεις, ωστόσο οι παίκτες του Μιχάλη Λυκερίδη στην πρώτη τους καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος πέτυχαν και δεύτερο γκολ. Ο Τζίμας από αριστερά έκανε ωραία προσπάθεια, με την σέντρα του να περνά από όλους και ο επερχόμενος Τσερεμεγκλής να κάνει εύκολα το 2-0 στο 58′. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η Ελπίδα έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ζενουνλλάρι έκλεψε τη μπάλα από τον Αλί, αλλά νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Λώλο. Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Τζάης δεν μπόρεσε από πολύ κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 ήταν το τελικό σκορ…

Άρης Καλαμακίου: Λώλος, Οικονόμου (59′ Προμπονάς), Σπανός, Κακούτης, Αλί, Βασιλειάδης, Τσερεμεγκλής (59′ Νέος), Νούλας (76′ Γιούσεφ), Βούζας, Μιχαλακόπουλος (76′ Τζάης), Τζίμας (59′ Ελευθεριάδης)

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων: Νικολίτσας, Γιαμαρέλος, Κοτταρίδης, Παππάς, Βαρβαρίγος, Σπυρόπουλος Π. (84′ Κοτσίλιος), Κίτσος (84′ Μήτσος), Κολοβός (76′ Κάβουρας), Ροκανάς, Πάσχος (56′ Ζενουνλλάρι), Φέκας