Ο Θρασύβουλος 1-0 τον Εθνικό Γαζώρου

Σπουδαία νίκη σημείωσε  ο Θρασύβουλος επί του Εθνικού Γαζώρου με 1-0 και ξέφυγε έξι βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

2′ Σουτ του Πλαβούκου έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βαλσαμάκη.

8′ Κάθετη πάσα του Μπακάλη στον Σκόνδρα, αυτός βρέθηκε τετ α τετ με τον Βαλσαμάθη, αλλό ο γκολκίπερ του Γαζώρου τον νίκησε. Η πρώτη μεγάλη φάση του παιχνιδιού.

28′

Δυνατό σουτ του Μπεκιάρη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Σταυριανός.

31′ Ο Αλεξάντροβιτς από δεξιά έβγαλε τη σέντρα, ο Κωνσταντινίδης έδωσε στον Μαχαιρούδη, αλλά ο Αρκουμάνης πρόλαβε τον στράικερ του Γαζώρου και απομάκρυνε πάνω στη γραμμή.

39′ Ο Τζιωρτζιόπουλος έδωσε από αριστερά στον Σερέπα, αυτός από πλάγια σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε κατέληξε σε κόρνερ

49′ Χτύπημα φάουλ του Σερέπα, δεν ανησύχησε ο Βαλσμάκης που μπλόκαρε.

52′ Καλοτραβηγμένο σουτ του Σερέπα, πάνω από το δοκάρι η μπάλα

50′ Σουτ του Ναλμπάντη έξω από την περιοχή, πάνω από το δοκάρι του Σταυριανού η μπάλα.

70′ Καταπληκτικό σουτ του Σερέπα λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Βαλσαμάκης.

72′

ΓΚΟΛΛΛΛΛ ο Κοσμίδης ανέτρεψε τον Σερέπα μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι. Ο Σύρος ανέλαβε την εσχάτη των ποινών και έκανε το 1-0.

77′ Καταπληκτική σέντρα του Τζιωρτζιόπουλου από τα αριστερά, ο Πάνος έπιασε την κεφαλιά, με τον Βαλσαμάκη να διώχνει με υπερένταση.

80′ Σέντρα του Κωνσταντινίδη, κεφαλιά του Μαχαιρούδη στο δεύτερο μέρος, μπλόκαρε σταθερά ο Σταυριανός.

ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ

Περίπου 30 φίλαθλοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση, μεταξύ των οποίων και μέλη της αποστολής του Γαζώρου.

***

Στο γήπεδο βρέθηκε και ο προπονητής της Νίκης Βόλου, Στέλιος Μανωλάς.

***Στο ημίχρονο υπήρξ ενταση στη Φυλή μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων. Ο μεγαλομέτοχος του Θρασύβουλου

.Σωτήρης Μασούρης ανέλαβε το ρόλο του πυροσβέστη και τα πνεύματα ηρέμησαν.