Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ο Πειραϊκός με ανατροπή 3-2 την ενδεκάδα…της Ένωση Ρέντη

Σε ομάδα των ανατροπών εξελίσσεται ο Πειραϊκός καθώς επικράτησε 3-2  (αν και έχανε με 2-0) της Ένωσης Ρέντη που εμφανίστηκε για πρώτη φορα φέτος με έντεκα ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο 14΄με τον Φουρναράκη και σημείωσαν δεύτερο τέρμα δέκα λεπτά αργότερα ανεβάζοντας το σκορ  στο (0-2).

Στο 37’ ο Σιβιλιάς βρήκε τον τρόπο να μειώσει σε 1-2 μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Χατζημιχάλης, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ομάδα του Παύλου Δαούτη έδειξε ανωτερότητα και με τέρματα των Ζέρο στο 68’  με κοντινό πλασέ και Σιβιλιά στο 83΄ με μακρινό σουτ, πήρε σπουδαία νίκη με 3-2.

Διαιτητής ήταν ο Ζησιμόπουλος.

Πειραϊκός: Ταταράκης, Κοσμάς(63′ Μαρίνος), Πετράκης(73′ Ζαχαρόπουλος), Καλλίνικος, Λαζάκης(73′ Jeshilj), Σιβιλιάς, Πουτσελάς(29′ Γαλατιάνος), Χατζημιχάλης, Ζέρο, Λάλλα(63′ Ντερβίσι), Κωνσταντάκος.

Ένωση Α.Α.Ρέντη: Κυρίτσης, Νίκας, Κοκκώρης, Κωστάδης, Ζάχος, Πλυτάς, Φουρναράκης, Μενεγάτος, Βασιλόπουλος, Πουτσελάς, Ασημομύτης.