Πάλι χωρίς νίκη ο ΑΟ Περιστερίου

1-1 με Ν. Ιωνία

Για μια ακόμη Κυριακή ο Α.Ο Περιστερίου δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης και έμεινε στο 1-1 με τη Νέα Ιωνία.

Στο α’ μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, η οποία μετουσιώθηκε σε γκολ στο 35′ χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Ελευθεριάδης με βολέ. Στο β’ ημίχρονο η Νέα Ιωνία ισοφάρισε στο 65′, έπειτα από κεφαλιά του Ελμαλόγλου. Δυο λεπτά αργότερα αποβλήθηκε από πλευρά γηπεδούχων ο Πλέστης, ενώ τη ίδια τύχη είχε και ο Ελμάλογλου, ο οποίος στο 89′ πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Διαιτητής ήταν ο Μάγειρας (ΣΔ Εύβοιας)

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Ψύχος (72′ Κέμπας), Πλέστης, Βασίλογλου, Ποστόλης, Βαγγέλης, Μπονιάκος (80′ Χέλμης), Αθανασίου, Μπόσιος, Νησαριώτης, Μπέλης, Ελευθεριάδης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Δρόσος, Αχμέτ, Χρόνης, Βιδάλης, Νταϊφώτης, Ρωμαΐδης (46′ Καραγιάννης Τ.), Καλογερής (77′ Καλογερής Στ.), Πετούσης, Ελμαλόγλου, Βάσος, Ογκμποε.

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παντζαρίδης