Uncategorized

Πάτησε κορυφή ο Αιολικός..

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Αχαρναϊκού, ο Αιολικος που αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο τελικά πήρε την νίκη με 2-0 απέναντι στην Μικρασιατική Χίου. Με αυτό το ”τρίποντο” οι νησιώτες έπιασαν στην κορυφή τους ”πράσινους”, έχοντας όμως ένα παιχνίδι περισσότερο. Μετά από ένα στείρο α’ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 59′ έπειτα από κεφαλιά του Τσουλάκου. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Αποστολίδης μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Μουρατίδης, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0. Στο 77′ ο Μουλάκης από πλευράς ”κιτρινόμαυρων” αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη, ενώ για τους γηπεδούχους στο 85′ ο Τσουλάκος ήταν εκείνος που πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Διαιτητής ήταν ο Μπακογιάννης (Αθηνών)

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Μουτζούρης (54′ Μιχαλάκης), Βούρος, Καπταγιάννης, Αποστολίδης, Χατζηκυριάκος, Μίχος, Βουργουτζής (70′ Λαγουτάρης), Τσουλάκος, Μουστόγιαννης, Μουρατίδης

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Παλαιολόγος, Αφένδης, Χατζηλάμπρου, Μουλάκης, Κουτελάκης, Σπυρονίκος, Αναστασίου, Στ. Παλαιολόγος (81′ Καλαϊτζής), Μοσχούρης, Φαφαλιός, Κεπούτα