Πέρασε απο το Πέραμα ο Σαρωνικός νίκησε 2-1 το Νέο Ικόνιο..

*

Νικηφόρα πέρασε από το Πέραμα ο Σαρωνικός που κατέβαλε στην επανάληψη το Νέο Ικόνιο με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5′ με πέναλτι του Αγγελάκη , αλλά οι Αιγινήτες γύρισαν το παιχνίδι στην επανάληψη με τέρματα των Ψάρρη 47′ και Ζήση 68΄’.

Ο διαιτητής Κορδολαίμης απέβαλε στο 89′ τον Τριαντάφυλλο ( 2η κίτρινη) και στο 90’΄τον γκολκίπερ Παπαφακλή που άνοιξε διάλογο με την εξέδρα. Έτσι επειδή είχαν πραγματοποιηθεί και οι τρεις αλλαγές στα τρία εναπομείναντα λεπτά κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο Κουβάτσος.

Ν. ΙΚΟΝΙΟ: Λεντής, Σύρμας( 67΄Κουζίνης) Χάλαρης, Κατεβσιάν, Αγγελάκης, Αλευρομάγειρας, Χονδρουδάκης ( 80′ Ολυμπίου) Τριαντάφυλλος, Γιαλελής, Γκουβέρος, Καψοκοίλης( 76′ Καπγιαννάτοσ)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Παπαφακλής, Δρίβας( 46′ Ανταλής) Μπιζιώτας Δ., Λούβαρης, Σινάνι, Τσάνης, Μπιζιώτας Α.( 75′ Πασχάλης) Βογιατζής, Κουβάτσος, Ψάρρης, Γιαννούλης( 31′ Ζήσης)