Πέρασε από το Ρέθυμνο ο Άρης Πετρούπολης, 1-0 τον Ρεθυμνιακό

Χάρη σε γκολ του Τσιλιγκίρη στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου, ο Άρης Πετρούπολης πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Σοχώρας (1-0 τον Ρεθυμνιακό).

Κατά συνέπεια, η ομάδα του Νίκου Παντέλη βρίσκεται στην κορυφή του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, έπειτα από το πέρας τεσσάρων αγωνιστικών.

Αντίθετα, ο Ρεθυμνιακός παρέμεινε στην τελευταία θέση χωρίς βαθμό.

Αναφορικά με την εξέλιξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 9′ με τα σουτ των Ντότη και Σηφακάκη.

Η επόμενη φάση ήταν για τον Άρη Πετρούπολης και συγκεκριμένα για τον Ντάουντα, η προσπάθεια του οποίου εξουδετερώθηκε από τον Τζελέπη.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν καλές στιγμές στη συνέχεια, ώσπου στο 45+2′, έπειτα από γύρισμα του Ντάουντα, ο Τσιλιγκίρης άνοιξε το σκορ.

Ο Ρεθυμνιακός απείλησε στο 60′ με τον Λαμπίρη, όμως, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει ούτε σε εκείνη τη φάση ούτε αργότερα.

ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ: Τζελέπης, Πρινιανάκης, Λαμπίρης, Κώτσιος, Γαβαλάς, Κωστάκης, Σηφακάκης, Ντότης, Πολύζος, Κουκουράκης, Μεργέμογλου.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παχατούρας, Ραυτόπουλος, Τσουβαλτσίδης, Ανδρέου, Ντόι, Σκεντεράι, Γκοτσούλιας, Τσίτσαρης, Ντάουντα, Τσιλιγκίρης, Αρναρέλλης.