Πήρε το τρίποντο το Χαϊδάρι, 1-0 τον Καραβά

Με γκολ του Βασίλη Αλεξίου μόλις στο 6ο λεπτό, το Χαϊδάρι επικράτησε 1-0 του Α.Ο. Καραβά στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Δεύτερη νίκη για την ομάδα των Δυτικών Προαστίων, δεύτερη ήττα για εκείνη της Π. Κοκκινιάς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόνο με ένα καλό σουτ του Ζότο που έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, ώσπου στο 87′ ο Αργυρίου σημάδεψε το δοκάρι των αντιπάλων με σουτ.

Αρκετά παράπονα από τη διαιτησία είχαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι μεταξύ άλλων ζήτησαν πέναλτι στο 69′ για ανατροπή του Γκέτσι.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Ντούνης, Αλεξίου, Γκουτίδης (34′ Χατζηροδίτης (78′ Φαρμάκης)), Πολίτης, Σταγάκης, Τσιούλος, Γκέτσι (78′ Ερρίκος), Γωγουβίτης, Ματτέα (59′ Κυριαζής), Μπουτσικάρης (78′ Ρόμπι), Αργυρίου.

Α.Ο. ΚΑΡΑΒΑ: Καραγκιολίδης, Γκούμας (46′ Πίνης), Ιωακειμίδης, Φυσαράκης, Αγκαράι, Κουτσοποδιώτης, Ζότο (80′ Μαρούδας), Παπανικολάου (55′ Τσιαφίτσας), Γκόγκα (76′ Χονδρουδάκης), Ηλιάδης, Βαλμάς (55′ Κωνσταντινίδης).

ΠΗΓΗ: Liganews