Πανθρακικός: Πέρασε νικηφόρα από τις Σέρρες

Τη νίκη με σκορ 1-0 πανηγύρισε ο Πανθρακικός μέσα στις Σέρρες, όπου επιβλήθηκαν του τοπικού Εθνικού Γαζώρου. Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Πανθρακικό να έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί τις μεγάλες ευκαιρίες. Η μοναδική καλή στιγμή για το σωματείο της Κομοτηνής στο πρώτο ημίχρονο, ήτανε ένα σουτ του Λαδάκη το οποίο κατέληξε άουτ. Στην επανάληψη οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη, ανέβασαν ρυθμό και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των αντιπάλων τους και έφτασαν στη νίκη με τέρμα που πέτυχε ο Μίνγκας, με σέντρα σουτ στο 70′. Ο Σάββας Παντελίδης τεχνικός των “πρασίνων” χρησιμοποίησε στην αναμέτρηση τους κάτωθι ποδοσφαιριστές: Αντίλοβιτς(55΄ Κουτσόπουλος), Μπαίκαρά, Σερφά, Μουνάφο(70΄ Μακρυδημήτρης), Κοντογουλίδης(77΄ Μοσχάκης), Λαδάκης, Μελίσσης(16΄ λ.τ Σκλιοπίδης), Μίνγκας(71΄ Γωνιάδης), Μιχαλόπουλος(30΄ Κυβελίδης), Σαρακατσάνος, Χρήστου(65΄ Βιγιαρέχο)

Επιμέλεια: Θεοχάρης Μαρινέλης