6ος Όμιλος

Παπασπύρου: Δώσαμε δικαίωμα στον αντίπαλο…

Μπορεί να δυσκολεύτηκε αρκετά ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά χάρις σε γκολ του πολύπειρου Ηλία Κάμπα. Ο λόγος για τον Ηλυσιακό ο οποίος κατέβαλε το εμπόδιο της Θύελλας Ραφήνας στο 91′ (3-2) και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της κατάταξης. Η νίκη αυτή σκόρπισε χαμόγελα ικανοποίησης στις τάξεις της ομάδας και αυτό αντικατοπτρίζεται στις δηλώσεις που παραχώρησε στον Κυριάκο Παντζαρίδη’ ο τεχνικός του συλλόγου, Δημήτρης Παπασπύρου, ο οποίος τόνισε: ‘Παρότι ξεκινήσαμε πάρα πολύ καλά και θα μπορούσαμε στο πρώτο μισάωρο να είχαμε καθαρίσει το ματς, μετά χαλαρώσαμε νομίζοντας ότι ολοκληρώθηκε το παιχνίδι. Ετσι δώσαμε το δικαίωμα στον αντίπαλο να μας ισοφαρίσει και ευτυχώς στα τελευταία λεπτά η εμπειρία του Κάμπα ”μίλησε” και ένα παιχνίδι που έπρεπε να λήξει με μεγάλο σκορ κατέληξε σε δύσκολη νίκη. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν. Θεωρώ ότι η τρίτη θέση αντικατοπτρίζει πλήρως την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών κάτι που αν μας το έλεγαν το καλοκαίρι δεν θα το πιστεύαμε. Παράλληλα θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους τους ποδοσφαίρου και ιδίως τους ιθύνοντες του Ηλυσιακού και της Κηφισιάς για τη συμπαράσταση στη δύσκολη στιγμή που πέρασα. Εύχομαι για καλές γιορτές σε όλο το κόσμο του ποδοσφαίρου με υγεία και ευτυχία”

Το κλίμα που επικρατεί στις τάξεις του Ηλυσιακού σίγουρα είναι ιδανικό μετά και τη νίκη που σημείωσε η ομάδα κόντρα στην Θύελλα Ραφήνας. Μάλιστα, χθες η διοίκηση του συλλόγου θέλοντας να επιβραβεύσει την προσπάθεια των παικτών μετά το τέλος της προπόνησης παρέθεσε δείπνο στους πρώτους. Παράλληλα, ο πρόεδρος της ομάδας, Διονύσης Λιονάκης, εύχεται χρόνια πολλά σε όλα τον κόσμο με υγεία και καλές γιορτές, ενώ το Δ.Σ. του σωματείου ευχαριστεί την ΕΤΕΚΑ Τσιριγώτης που παρά τη δύσκολη εποχή στέκεται δίπλα το σωματείο