Πυρρίχιος – Ηρακλής 1-0

Επιστροφή στις νίκες για τον Πυρρίχιο ο οποίος κατέβαλε τον Ηρακλή Ελευσίνας με 1-0 στην παραλία Ασπροπύργου.Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά κακό από πλευρά θεάματος με τον Ασλανίδη να σημειώνει την μοναδική ευκαιρία στο 29ο λεπτό ωστόσο το σουτ απέκρουσε ο Φωτιάδης με τον Χριστοδουλίδη να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα άουτ.Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ,ο Ασλανίδης κέρδισε πέναλντι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαδόπουλος Θέμης δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.Στο 69ο λεπτό φάουλ του Συμεωνίδη καταλήγει στην συμβολή των δοκών του Φωτιάδη με τον Κωνσταντινίδη να μην εκμεταλλεύεται την δεύτερη μπαλιά και να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα ψηλά άουτ.Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90 ο Παπαδόπουλος Νίκος του Ηρακλή Ελευσίνας βγήκε απέναντι στον Κεσανίδη ο οποίος μπλόκαρε εξ επαφής,διατηρώντας το προβάδισμα της ομάδας του.

Πυρρίχιος: Κεσανίδης,Μανγκασάρωβ,Μερκάι,Ελευθεριάδης,Παντελής,Παπαδόπουλος Θ.,Λευκόπουλος (46′ Παπαδόπουλος Τ.),Συμεωνίδης,Κωνσταντινίδης (90+ Τιρεκίδης),Ασλανίδης ,Χριστοδουλίδης (72′ Φωτιάδης Ν.)

Ηρακλής: Φωτιάδης,Πέππας,Λυμπέρης,Μπακατσέλος,Μουατζίρη,Μπεκιάρης (46′ Λένα),Παπαδόπουλος Ν.,Βάσης,Ρόκα,Καρκαμπάτσης,Τσολερίδης (71′ Μακρής)