Σαρωτικός Αχαρναϊκός στο Λαύριο

0-4 τον Ολυμπιακό Λαυρίου που έπαιζε με δέκα

Μία φάση του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε το δρόμο στον Αχαρναϊκό να νικήσει στο δεύτερο ημίχρονο με 4-0 στο Λαύριο τον τοπικό Ολυμπιακό.

Στο 35’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Καραπιπέρη του Ολυμπιακού με δεύτερη κίτρινη., που αποδείχτηκε καθοριστική. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Λαναράς αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Δημητρόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, ο Αχαρναϊκός εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική του υπεροχή και έφτασε σε μια εύκολη νίκη. Στο 47’ ο Μωυσιάδης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 65’ ο Λαναράς έκανε το 0-2. Στο 75’ ο Δημάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 90’ ο Χριστόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ: Δημητρόπουλος, Βαφειάδης (46′ Μπεριάνης), Τσομπανάκης (46′ Βελλής) , Τσίκλος, Σπυρόπουλος (75′ Πάλλης), Καραπιπέρης, Αρζουμανίδης, Γιαχάεβ Α., Ζουμάς, Βελτάκος, Γιαχάεβ Β.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Ιντζόγλου, Καλαμιώτης (70′ Δήμας), Μανάλης, Μαγγίνας, Μωϋσιάδης, Αθανασόπουλος, Κοκόλης, Χριστόπουλος, Νταβαρίνος, Ζούμας (60′ Δημάκης), Λαναράς (80′ Καλέρης)