6ος Όμιλος

Σηφάκης: Σημαντική νίκη

Ικανοποίηση επικρατεί στις τάξεις του ΠΑΟ Κρουσώνα μετά τη νίκη που σημείωσε η ομάδα κόντρα στη Θύελλα Ραφήνας. Χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε ο τεχνικός των ”ασπρόμαυρων”, Μύρων Σηφάκης, αμέσως μετά το ματς όπου και τόνισε: «Είναι πολύ σημαντική νίκη για ψυχολογικούς και βαθμολογικούς λόγους. Το 2013 είχαν πάει όλα στραβά για την ομάδα μας όμως τώρα με το νέο έτος, κάνουμε και μια καινούργια αρχή, που μας δίνει ελπίδα και αισιοδοξία για τη συνέχεια. Αυτή η νίκη είχε και το τίμημά της καθώς είχαμε το περιστατικό με το Νίκο Κουράκη, στον οποίο θέλω να ευχηθώ περαστικά, ενώ αποβλήθηκε ο Χαλκιαδάκης.Στο α’ ημίχρονο είχαμε πολύ καλή παρουσία, ελέγχαμε το ματς 100% και με καθαρό και δίκαιο σκορ 2-0 πήγαμε στ’ αποδυτήρια. Στο β’ ημίχρονο δυστυχώς σε μία φάση που υπήρξε αδράνεια δική μας αλλά και λάθος του βοηθού διαιτητή που δεν υπέδειξε οφσάιντ, ήρθε το 1-1. Ενώ λίγο μετά, χωρίς να δώσει φάουλ ο διαιτητής, ο βοηθός από το 50 μέτρα υπέδειξε εσκεμμένο φάουλ από τον Χαλκιαδάκη και τον απέβαλλε.Αναγκαστήκαμε στη συνέχεια να παίξουμε με 10 παίκτες και να διαχειριστούμε σωστά το παιχνίδι. Τα παιδιά υπερέβαλλαν εαυτούς, η προσπάθειά τους ήταν συγκινητική και τους αξίζουν συγχαρητήρια. Η πρώτη νίκη εκτός έδρας, που είναι και η πρώτη εκτός Κρήτης στην ιστορία της ομάδας, μας δίνει το δικαίωμα να ελπίζουμε. Θέλω να ευχαριστήσω τη Θύελλα Ραφήνας για τη φιλοξενία αλλά ιδιαίτερα τους ανθρώπους της Τριγλίας Ραφήνας, οι οποίοι μας παραχώρησαν τα δικά τους αποδυτήρια».