Σκόνταψε ο Ερμής στην Δόξα Πειραιά

3-3 το παιχνίδι

Νέα απώλεια βαθμών για τον Ερμή που αναδείχτηκε ισόπαλος 3-3 με τη Δόξα Πειραιά. Τα πράγματα βέβαια θα μπορούσαν να ήταν χειρότερα για τους Κορυδαλλιώτες που βρέθηκαν να χάνουν 3-0 στο α’ ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζικα στο παιχνίδι και αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους σημειώνοντας τρία τέρματα με τους Παπαϊωάννου Π. 15′, Παναγιωτόπουλο 23′, Βλαχόπουλο 31′.

Ο Ερμής μπήκε αποφασισμένος στην επανάληψη και κατάφερνε να ισοφαρίσει σε 3-3 με πέναλτι του Νομικού στο 47′ και δυο γκολ του Σταύρου( 54′,78′).

Στο 94′ ο διαιτητής Γκολές απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Βλαχόπουλο ενώ έγραψε στο Φ.Α. ότι ο παίκτης της Δόξας τον εξύβρισε.

ΔΟΞΑ: Κωνσταντινίδης, Ηλιόπουλος, Νιάρος, Τούρλος, Παπαϊωάννου Ι . Παπαϊωάννου Δ., Παναγιωτόπουλος , Πικραμένος, Παπαϊωάννου Π( 85’΄Φιλόκι) Βλαχόπουλος, Τζιώτης.

ΕΡΜΗΣ : Αλογάκος, Γκουμαλάτσος, Νομικός Τσιρτσίκος, Σάββας. Μπούκης , Σιδηρόπουλος( 68′ Γκορόγιας( , Σταύρου, Αυγέρης( 62’΄Φαμιλούσι) Τσατσαρωνάκης Παυλάκης