Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Σπουδαίο βαθμό ο Ορφέας

1-1 μέσα στην Γλυφάδα με τον Ποσειδώνα!

Σημαντικό βαθμό κατάφερε να αποσπάσει ο Ορφέας μέσα στην Γλυφάδα, καθώς έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον τοπικό Ποσειδώνα. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα των δυτικών προαστίων βρίσκεται δυο βαθμούς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας και πλέον θα προσπαθήσει την επόμενη και τελευταία αγωνιστική  να κάμψει την αντίσταση της Αγίας Ελεούσας ώστε να παραμείνει στην κατηγορία. Στο 22’ ο Πανταζόγλου με σουτ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Γράφα στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητής ήταν ο Μπαϊρακτάρης με βοηθούς τους Μπατζιόπουλο και Λεοντακιανάκο.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ: Τσαγκαράτος, Μουρτογιάννης, Τζαβάρας Γ., Γιαννίκος, Ζερβός, Κουτής, Πανταζόγλου (46′ Ογκρότνικ), Φυλακούρης, Ασημακόπουλος (61′ Σολάκου), Σιάννης (46′ Γρατσίας), Τζαβάρας Β.

ΟΡΦΕΑΣ: Γιανναδάκης, Σολάκης, Κωσταγιάννης (63′ Σαρίκας), Νάκας, Τραυλός, Αλεξόπουλος, Βέρρας, Λόντος (74′ Καραγιάννης), Καραγιαννόπουλος, Γράφας, Καραστέργιος