Στο τέλος ο Χολαργός “λύγισε” την Ειρήνη Πετρούπολης

Νίκησε 2-1 στο 94΄

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Χολαργός επί της Ειρήνης Πετρούπολης με 2-1, αφού το τέρμα της «λύτρωσης» ήρθε στο 94′. Στο 35′ ο Ταράτσας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Βαφειάδης στο 65′ έκανε το 1-1 για τους φιλοξενούμενους. Ενώ εκεί που όλα έδειχναν πως το ματς θα έληγε ισόπαλο ήρθε ο Βλασερός στο 94′ για να δώσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα των βορείων προαστίων, γράφοντας παράλληλα το τελικό 2-1.

Οι «κίτρινοι» πάντως διαμαρτύρονται για τα πολλά λεπτά καθυστερήσεων που έδειξε ο διαιτητής της αναμέτρησης, Μπακογιάννης, ο οποίος είχε για βοηθούς στο ματς τους Γεωργακόπουλος και Απτόσογλου.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Νικολάου, Σινοτρακάι, Λύρας (40′ λ. τρ. Καρακατσάνης), Σπυρόπουλος, Ταράτσας, Αναστασόπουλος (69′ Λαχανάς), Χάλος, Τζέλι, Ξηντάρας, Σγάντζος (83′ Ζώης), Βλασερός

ΕΙΡΗΝΗ: Τσεπέρκας, Δούμας Π., Κούλας, Ψήλος, Χαλιάσος, Χαμοσφακίδης, Λιόντος, Μανδαμαδιώτης (46′ Βαφειάδης Ε.), Βαφειάδης Δ., Μπίτζας (58′ Δούμας Γ.), Σκούρτης (82′ Λάμπρου)

Κωνσταντίνος Ράπτης(kraptis1449@hotmail.com)