Δραματικό 2-1 ο Ατρόμητος την άτυχη Ολυμπιάδα

Νίκησε 2-1

Γκράν γκινιόλ, στα Καμίνια, αφού Ατρόμητος Πειραιά, πήρε την νίκη επί της Ολυμπιάδας κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, κερδίζοντας με 2-1, σε ένα παιχνίδι το οποίο μπορούσε να πάει είτε από την μια είτε από την άλλη πλευρά.

Ο Ατρόμητος καλύτερος στο α΄ μέρος άνοιξε το σκορ στο 25΄ με κοντινή κεφαλιά του Ουσταμπασίδη, μετά από κεφαλιά -ασίστ του Μαζαράκου, ενώ πιο πρίν είχε ζητήσει πέναλτι σε ανατροπή του Λοιζίδη.

Στην επανάληψη η Ολυμπιάδα πήρε τα ηνία του παιχνιδιού, κι έχασε μοναδικές ευκαιρίες με τον Πέρρο στο 57΄, και τον Γκιάτη, στο 67΄ για να ισοφαρίσει στο 82΄ με εκτέλεση φάουλ του Καμένου, κι αφού η μπάλα κόντρα ρε στο τείχος, κι άλλαξε πορεία.

Δραματικά τα τελευταία λεπτά, με την μπάλα πάνω κάτω, και με την Ολυμπιάδα να αγγίζει το 1-2, όταν βολίδα του Καμμένου βρήκε την κάθετη δοκό του Θωμόπουλου, και στην συνέχεια της φάσης ο Μυλωνάς ελίχθηκε από τα αριστερά σέντραρε, με τον Δανασή , να λυτρώνει τους γηπεδούχους σημειώνοντας το 2-1

Με λάθη η διαιτησία του Ζαραβίνου

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ:Θωμόπουλος, Μπέλιας, Αθανασόπουλος( 72΄ Σταθουλόπουλος), Δανασής, Κουκάς, Νταλάκος ( 83΄ Μυλωνάς), Μαζαράκης, Λοιζίδης, Αγγέλου(68 ΄Κεσανίδης), Ουσταμπασίδης,, Τριανταφυλίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Γεωργίου,Γιαννούκαρης(37 ΄λ.τρ Καμμένος), Γιαννουλάκης, Μαντούσης, Μελλάς, Λιόσης( 60΄ Μίχας), Παντελίδης( 72΄ Δακουτρός), Γκιάτης, Καμαράδος, Γκικουρίας, Πέρρος.